AUTOMATYZACJA W MODZIE

AUTOMATYZACJA W MODZIE

Nasza firma istnieje wyłącznie w internecie. Dzisiaj, kiedy znajdujemy się w tak szczególnej sytuacji walki z epidemią, bardzo to doceniamy. Sieć umożliwia wielu osobom bezpieczną pracę, utrzymanie kontaktu z bliskimi, rozrywkę podczas kwarantanny.

Rynek ecommerce także stał się czymś naturalnym- jesteśmy zapisani za pomocą kodu, napędzani silnikiem wordpress, widzisz tylko to co pokażemy na zdjęciach. Idziemy o krok dalej- produkt który sprzedajemy, jest plikiem zapisanym w chmurze, dopóki nie zmaterializujemy go za pomocą drukarki 3D. Chociaż wiele osób wie, że automatyzacja w postaci druku 3D to przyszłość, dalej myślimy, że jest to odległe i nieopłacalne.
Ale czy na pewno?

Co tak naprawdę rozumiemy przez zwrot “przyszłość”? Sztuczną inteligencję, roboty które myślą i pracują za nas? Patrząc na filmy si-fi można wywnioskować, że wyobrażamy sobie maszyny jako personifikację naszych wszelkich obaw- mają ręce, nogi, mówią i planują opanować świat. Sztuczna inteligencja w dużej mierze znajduje się w każdym smartfonie, więc już możemy mówić o pewnym rodzaju inwazji. Wyszukiwarki oraz portale społecznościowe uczą się, zapamiętują, proponują nam przedmioty, często wiedzą lepiej czego potrzebujemy, czy też gdzie się znajdujemy.

Stwarza to poczucie pewnej inwigilacji, trzeba natomiast przyznać, że generuje również wiele możliwości. Spróbujmy wyobrazić sobie przetrwanie pandemii Koronawirusa, bez tak wysoko rozwiniętej technologii. Możliwość zrobienia zakupów przez Internet sama w sobie jest dużym ułatwieniem. Pomimo, że artyści odwołują koncerty na żywo, zastępują je występami online. Użytkownicy mediów społecznościowych błyskawicznie zaczęli wzajemnie się wspierać, dzielić pomysłami na spędzanie czasu podczas kwarantanny. Wiele sfer naszego życia może czasowo przenieść się do Internetu, a technologia zaczyna łączyć ludzi, choć do tej pory częściej była źródłem podziałów.

Automatyzacja również zapewnia największe bezpieczeństwo dla zdrowia i życia człowieka, szczególnie w branży modowej, która stwarza jedne z najmniej etycznych warunków pracy. Marki produkujące w krajach trzeciego świata często skupiając się na niskich kosztach produkcji, wywołują presję na fabrykach. Szwaczki pracują ponad normę, za wynagrodzenie uniemożliwiające godne życie, częste jest także zatrudnianie dzieci. Jako marka odpowiadamy na ten problem ograniczeniem udziału człowieka w produkcji akcesoriów. Drukarki 3D mogą pracować właściwie same, wystarczy jeden technolog by nadzorować nawet całą halę maszyn. Wszystkie produkty drukujemy w Polsce, z plastiku pochodzącego w 90% z recyklingu butelek PET.

Świat jest pełen obaw wobec zagrożeń jakie niosą za sobą wysoko rozwinięte technologie, a my staramy się wskazać odpowiedni kierunek oraz najbezpieczniejsze wykorzystanie potencjału automatyzacji,

Leave a Reply