Biżuteria z plastiku

Drukowana w technologii 3D z butelek PET

Nazywam się Gabriela Romańska i z wykształcenia jestem projektantką mody. Jak każdy student tego kierunku od pierwszych zajęć słyszałam, że przyszłością branży są ekologia oraz nowe technologie. Dzięki temu już na studiach wiedziałam, na jakich wartościach chcę zbudować swoją markę, nawet jeśli do troski o Planetę dojrzewałam trochę dłużej.

W lutym 2020 roku, w pierwszych tygodniach Pandemii, powstała moja firma- nigdy nie widziała świata poza lockdownem. Chociaż budowanie innowacyjnej marki jest trudniejsze niż myślałam, nie poddaję się w dążeniu do oczyszczenia Planety z jednorazowego plastiku oraz etycznej produkcji za pomocą maszyn.

O marce Gabriela Romańska – Biżuteria z plastikowych butelek

Druk 3D z plastikowych butelek – co oznacza dla Planety?

1. Produkcja bez udziału człowieka.

Maszyny wykonują całą pracę fizyczną przy tworzeniu plastikowych elementów, dzięki czemu masz pewność, że produkt powstał w etyczny sposób

2. Wykorzystanie materiałów z recyklingu.

Plastik, którego używam, pochodzi co najmniej w 90% z recyklingu butelek PET. Odzyskanie tego surowca oraz przetworzenie go na przedmiot wielokrotnego użytku jest bardzo ważne, ponieważ rozkład butelki może trwać nawet 1000 lat. Każdy produkt zbliża nas do oczyszczenia Planety.

3. Metalowe elementy powstają w Polsce.

Srebrne półfabrykaty pochodzą z polskiej odlewni metali szlachetnych, więc każdy element Twojego zamówienia został wyprodukowany z szacunkiem do ludzkiej pracy.

4. Papierowe opakowanie.

Produkt, który otrzymasz, będzie zapakowany w papier i tekturę. Nie używam standardowych pudełek na biżuterię, które zwierają magnesy, gąbki, wstążki, czy złocenia. Chociaż wszystkie te dodatki stwarzają wrażenie marki premium, bardziej zależy mi na kondycji naszej Planety.

5. Montaż odbywa się w Polsce.

Tak jak w przypadku produkcji metalowych i plastikowych elementów, montaż biżuterii odbywa się w Polsce.

O nas w sieci