Jestem absolwentką projektowania mody i tak jak każdy student tego kierunku, już od pierwszych zajęć słyszałam, że przyszłością branży są ekologia oraz nowe technologie. Nie dostrzegałam wtedy skali problemu, troska o planetę była uczuciem zupełnie mi obcym. Modę odpowiedzialną potraktowałam jako jeden z trendów, ponieważ właśnie tego nas uczono- jak je kreować, stylizować, sprzedawać.

Tym sposobem od pierwszych tygodni studiów wiedziałam, na jakich fundamentach zbuduję swoją markę, ale dopiero po latach spotkałam ludzi którzy nauczyli mnie, co tak naprawdę oznaczają wartości do których dążyłam.

Moda na ekologię jest czymś więcej, niż kierunkiem narzuconym przez influencerki na instagramie, czy powszechną świadomością, że produkt ekologiczny oznacza lepszy. Jest koniecznością, rozpaczliwym wołaniem rynku, który nie może dłużej wytrzymać ciężaru własnych błędów. To ostatnia szansa dla człowieka na drugim końcu świata, który za nasze tanie jeansy z sieciówki, codziennie płaci prawdziwą cenę.

Jesteśmy trójką przyjaciół, których połączyło wspólne marzenie- budujemy markę opartą na szacunku do planety, wierze w nowe technologie oraz etyczną modę.

Branża modowa jest jedną z najbardziej szkodliwych dla środowiska naturalnego. Naszym obowiązkiem jest stworzenie świadomej marki, która nie przykładając się do produkcji nowych surowców, zainicjuje proces oczyszczania planety poprzez wykorzystanie  materiałów z recyklingu.

Wybraliśmy druk 3D, przy użyciu plastiku pochodzącego w 90% z recyklingu butelek PET. Wierzymy, że automatyzacja produkcji jest jedyną szansą na lepszą przyszłość.

 

Odzież tworzy się w krajach o bardzo niskich kosztach produkcji, gdzie zatrudniane są głownie kobiety i dzieci, za wynagrodzenie uniemożliwiające godne życie. Diagnoza ta nie jest żadnym odkryciem, stanowi natomiast punkt wyjścia naszej idei.

Poprzez wykorzystanie drukarek 3D, proces powstawania akcesoriów może odbywać się bez pracy fizycznej człowieka. Potencjał ludzki w produkcji wykorzystujemy właściwie jedynie na etapie tworzenia projektu. Powierzchnia magazynowa również zostaje ograniczona do minimum, ponieważ produkty przechowujemy w chmurze w postaci plików, po czym drukujemy je jedynie wtedy gdy zostaną zamówione przez klienta. Dzięki temu w naszej firmie jedna osoba może nadzorować wszystkie drukarki oraz magazyn, nawet jeśli park maszynowy ulegnie znacznemu powiększeniu.

W 2050 roku w oceanach będzie więcej plastiku niż ryb, a rozkład butelek PET trwa do 1000lat.

Ten ogrom odpadów nie zniknie za życia naszego, ani naszych dzieci. Naszym sposobem na rewolucję jest recykling istniejącego plastiku, przy jednoczesny unikaniu produktów jednorazowego użytku.

Nasze produkty kierujemy nie tylko do osób poruszonych losem Planety. Kolczyki które tworzymy są odpowiednim akcesorium do każdej codziennej stylizacji. Chcemy tworzyć estetykę marki, która wpasuje się w gust każdej kobiety ceniącej wyjątkowe rzeczy, by świat wypełniła odpowiedzialna moda.